Коли настає весна або осінь, люди починають частіше хворіти. Восени це буває через швидке похолодання, весною багато хто поспішає зняти теплий одяг і переохолоджується, хоч на термометрі вже плюсова температура.
Кожного року все відбувається за одним сценарієм. Для того щоб запобігти сезонній застуді, використовуйте прості поради з нашої статті.

Як люди хворіють
Зазвичай неприємними ознаками хвороби буває нежить, кашель, чхання, підвищена температура тіла, головний біль. Ці симптоми означають, що в організмі активізувалася певна інфекція — бактеріальна чи вірусна.
Велика кількість видів бактерій та вірусів оточує нас постійно, частина їх живе в організмі, хоч і не проявляє себе до початку хвороби. У певні періоди кількість патогенів навколо нас суттєво збільшується, що призводить до захворювань.
Коли імунітет людини ослаблено, до неї чіпляються різні патогени. Неможливість повноцінно захистити себе від впливу бактерій визначає звичну симптоматику: кашель і нежить. Ці прояви захворювання мають одну мету: якнайшвидше звільнити організм від патогену шляхом виведення ураженої слизової та мікробів, які перебувають усередині.
Отже, якщо ви вже захворіли, то не варто лікувати симптоми, адже вони на вашому боці. Звичайно, треба помʼякшувати їхній прояв, аби не страждати. Найважливіше, потрібно всіма доступними способами зміцнювати імунітет, як до, так і після хвороби.
Які профілактичні заходи допоможуть запобігти сезонній застуді
Щоб зменшити ризик захворювання, треба дбати про слизові оболонки. Саме ці органи являють собою захисний барʼєр для патогенів.
Для слизових оболонок велике значення має вологість повітря. Надзвичайна сухість шкодить їм, вони пересихають та перестають виконувати свої функції у повному обсязі.
У людини, яка постійно вдихає сухе повітря, погіршується загальне самопочуття. Створити відповідний клімат вдома або на робочому місці цілком можливо у будь-яку пору року, якщо купити зволожувач повітря. Прилад не тільки підтримує вологість на відповідному рівні, але й очищує повітря від дрібних фракцій пилу та алергенів.
Якщо ви не маєте можливості користуватися пристроєм, не нехтуйте провітрюванням. Робіть це кожні 1–2 години. Щоб не застудитися від протягу, покиньте приміщення під час провітрювання.
Свіже повітря — найкращий спосіб тримати слизові оболонки в нормальному стані. За можливості більше перебувайте на вулиці, але не забувайте одягатися за погодою.
Як запобігти грипу та коронавірусу
Вірусні захворювання часто переносяться важче, ніж бактеріальні.
Як запобігти вірусним захворюванням:
- робити щеплення на початку сезону;
- регулярно та ретельно мити руки після вулиці або відвідування громадських місць;
- не торкатися брудними руками слизових оболонок: очей, носа, роту — та взагалі краще не торкатися обличчя;
- уникати контактів із хворими;
- залишитися вдома за перших ознак застуди. Знижений імунітет — поганий захисник від вірусів.
Зміцнюйте імунну систему до початку епідемії. Для підвищення захисних властивостей організму треба вести здоровий спосіб життя: правильно харчуватися, виконувати фізичні вправи та висипатися.