Як виграти державний тендер на Prozorro


З 2016 року в Україні всі державні закупівлі проводяться через систему відкритих тендерів Prozorro. Система дозволила мінімізувати корупційні ризики під час укладення договорів, зробила їх доступними та прозорими завдяки системі електронного документообігу.

На сьогоднішні Prozorro це:

  • повністю електронний формат закупівель;
  • доступний ринок закупівель для всіх постачальників;
  • відкриті дані для контролю;
  • суттєве зниження корупційного шару. 

Якщо ви підприємець і займаєтесь продажем якісного товару або послуг, ви можете розмістити пропозицію на майданчику tender.uub.com.ua (Українська універсальна біржа) і укласти вигідний довгостроковий договір.

Для того щоб ваші угоди були успішними, потрібно попередньо набратися досвіду. Як показує статистика проведення електронних закупівель, найчастіше учасники відмовляються від подальшої участі після перших невдалих спроб. Проведення роботи над помилками прокладе шлях до перемоги для найбільш наполегливих учасників.

Секрети вдалих закупівель на Prozorro

Спеціалісти системи прозорих закупівель проаналізували помилки, яких припускаються постачальники, та дали декілька порад для того, щоб зробити ваші угоди більш успішними.

Слід приділити достатньо уваги вимогам, які висуває замовник до тендерної документації, таким як:

  • кваліфікаційні вимоги;
  • вимоги до предмета закупівлі; 
  • термін виконання замовлення або надання послуги.

Врахуйте всі деталі під час складання пропозиції. Тендерна документація має відповідати тендерній пропозиції. Якщо ви помітили помилку, у вас є 24 години на її виправлення до початку торгів.

Проведіть моніторинг конкурентів. Завдяки відкритим даним у Prozorro ви можете дуже точно проаналізувати потенційний ринок державних закупівель з 2016 року.

В умовах обмежених ресурсів варто фокусуватися тільки на тих закупівлях, де шанс перемогти є найбільшим. Перевагу в аукціоні отримає той учасник, який подає найнижчу початкову ціну. Він бачить всі ставки конкурентів і має час на побудову стратегії. Вам слід визначити мінімальний поріг, нижче якого ви не готові опуститися, щоб не торгувати собі у збиток.

Після оголошення результатів закупівлі у переможця є лише 10 днів для надання всіх необхідних документів. Потурбуйтесь про всі необхідні довідки заздалегідь.

Якщо ви впевнені, що виконали усі вимоги виконавця і не згодні з прийнятим рішення, ви можете подати скаргу в антимонопольний комітет. 

Іноді тендер пройшов не так, як ви сподівалися, сприймайте це як можливість проаналізувати свої помилки, дії конкурентів і знайти саме той шлях, який дозволить вам більше заробити. Для учасника, що працює на конкурентному ринку, в середньому кожна третя участь переможна.

На сьогодні система Prozorro – це 718 категорій різних предметів закупівлі, 230 тисяч укладених договорів, що проводилися в системі на загальну вартість 177 мільярдів гривень.


Post Author: admin

Добавить комментарий