Люди з цією хворобою мають у 2–3 рази вищий ризик розвитку інфаркту й інсульту.
У МОЗ попередили про небезпеку діабету / фото УНІАН
Діабет — це хвороба, яка поступово та непомітно руйнує життя мільйонів людей по всьому світу, залишаючи серйозні наслідки для здоров’я.
З таким попередженням у всесвітній день боротьби з діабетом виступило Міністерство охорони здоров’я (МОЗ).
У МОЗ зазначили, що ця хвороба пошкоджує серце, судини, очі, нирки й нерви. «Люди з діабетом мають у 2–3 рази вищий ризик розвитку інфаркту й інсульту», — зауважили фахівці.
Відео дня
Крім того, через зниження кровотоку та пошкодження нервових закінчень зростає ризик утворення виразок на ногах, що може призвести до ампутації. А діабетична ретинопатія — ураження сітківки — стає причиною 1% випадків сліпоти. Також діабет є основною причиною ниркової недостатності.
За даними МОЗ, на сьогоднішній день в Україні понад 1,2 млн людей живуть із діагнозом «цукровий діабет».
І хоча попередити діабет I типу неможливо, ризик розвитку діабету II типу можна знизити, дотримуючись здорових звичок.
У МОЗ нагадали дієві правила, дотримання яких допоможе зберегти здоров’я. Серед них: регулярні фізичні навантаження, які допомагають контролювати вагу, знижують рівень цукру в крові й підвищують чутливість до інсуліну; збалансоване харчування — обирайте більше клітковини, цільнозернових продуктів, овочів, фруктів і горіхів; контроль ваги — надмірна вага й ожиріння значно підвищують ризик діабету; відмова від куріння та обмеження алкоголю — ці кроки допоможуть зберегти здоров’я в довготривалій перспективі; своєчасна комунікація із лікарем. Погіршення самопочуття або поява тривожних симптомів — привід оперативно звернутися до сімейного лікаря.
Інші новини про діабет
Дієта при діабеті часто сприймається, як вирок — люди думають, що з моменту отримання такого діагнозу їм більше ніколи в житті не можна солодке. Насправді, це не так — навіть якщо у вас діагностовано діабет 2 типу або 1-го, раціон може і повинен бути різноманітним і корисним.