Як зменшити біль у колінах і стопах: фізіотерапевтка назвала 2 ефективні техніки ходьби

4 Мин Чтения

Підпишіться на нас в Google

Як зменшити біль у колінах і стопах: фізіотерапевтка назвала 2 ефективні техніки ходьби

Біль у колінах можна полегшити, додавши до своїх вправ просту техніку ходьби / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Усім відомо, що фізична активність корисна для здоров’я. Однак біль і дискомфорт є одними з головних причин, через які люди уникають рухової активності, а біль у колінах і підошовний фасціїт — серед найпоширеніших проблем, пише The Independent.

Фізіотерапевтка і співавторка книги «Ходіть: від цього залежить ваше життя» Міліца Макдавелл каже, що існують дві прості, хоч і дещо незвичні техніки ходьби, які можуть допомогти зменшити біль і дискомфорт у нижній частині тіла. Йдеться про ходьбу задом наперед і ходьбу босоніж.

«Ходьба задом наперед може бути дуже корисною для людей із болем у колінах. Часто такі пацієнти мають слабкі чотириголові м’язи стегна або слабкий кор. Ходьба задом наперед змінює схему роботи м’язів, роблячи акцент саме на цих слабших м’язових групах», — пояснила вона.

Відео дня

За словами експертки, для фахівців, які працюють на основі доказової медицини, абсолютно нормально поставити людину з болем у колінах на бігову доріжку й запропонувати кілька хвилин ходьби задом наперед. При цьому можна триматися за поручні — це безпечно і легко контролювати темп. Потім можна повернутися до звичайної ходьби.

Фізіотерапевтка каже, що така практика допомагає зміцнити ділянки, яким раніше бракувало сили, врівноважуючи роботу тіла й допомагаючи йому функціонувати без болю. Однак важливо виконувати це в безпечному та контрольованому середовищі, наприклад на біговій доріжці або спеціальній доріжці для ходьби.

Щоб зменшити біль у колінах, Макдавелл радить додавати невелику кількість ходьби задом наперед до своїх звичайних прогулянок.

«Якщо ви йдете на 20-хвилинну прогулянку, можна спробувати дві-три хвилини пройти задом наперед», – каже вона.

Кому треба ходити босоніж

Тим, хто страждає від болю в п’яті або підошовного фасціїту, експертка радить ще одну таку ж просту й доступну практику.

«Ще одна річ, яка дуже дивує людей: якщо у вас болить п’ята, є проблеми з підошовним фасціїтом або іншими порушеннями підошовної фасції, дуже корисною може бути ходьба босоніж», – пояснила вона.

За її словами, на перший погляд, це абсолютно нелогічно, адже здається, що коли болить стопа, то треба носити масивне взуття з хорошою амортизацією.

«Але цікаво те, що дослідження в цій сфері показують: коли ми ходимо босоніж, ми ставимо стопу на поверхню м’якше. Дуже часто люди із проблемами підошовної фасції ступають надто жорстко й носять дуже вузьке взуття, через що м’язи стопи майже не працюють. А якщо м’язи не працюють, тканини перевантажуються, й у стопі виникає справжня болісна «запальна боротьба», — каже фізіотерапевтка.

Макдавелл зазначила, що дослідження в цій сфері здебільшого стосуються ходьби по м’яких поверхнях, як-от трава. Тому, якщо ви хочете спробувати ходити босоніж, обирайте місце, яке буде безпечним і комфортним для ваших стоп.

Раніше УНІАН писав, що буде з тілом, якщо щодня робити планку. За словами тренера  Дені Сінгера, регулярне виконання цієї вправи розвиває значну силу стабілізації корпусу, яка захищає хребет під час повсякденних рухів — наприклад, коли ви піднімаєте пакети із продуктами або довго сидите за столом. Вона також допомагає знизити ризик болю у спині та травм хребта.

www.unian.ua

Поделиться этой статьей