Лікарі розкрили важливі звички, які легко збільшать тривалість життя, і їх ніколи не пізно почати.
З віком людина помічає, що її тіло перестає працювати так добре, як раніше. Після 50 років руйнування кісток відбувається швидше, ніж формування, що призводить до втрати кісткової маси.
Проте, є щоденні звички, практикуючи які, літні люди можуть полегшити деякі болі, що виникають зі старінням. Лікарі розповіли, що вони хотіли б, щоб літні люди робили щодня, пише Huffpost.
1. Рухайтеся
Відео дня
Це стає ще важливіше з віком, тому що це знижує ризик остеопорозу. «Це може бути просто ходьба після обіду в поєднанні з простими вправами, такими як присідання, випад, жим», — сказав доктор Карл Пейдж.
Лікар Ерік Тем додав, що один із найкращих способів змусити тіло рухатися — це силові тренування. Він зазначив, що не вимагає ставати бодібілдером, але піднімати посильні тягарі, дуже навіть добре. «Мотивація тут у тому, що за допомогою силових тренувань ми можемо почати нарощувати м’язи, щоб протидіяти їхній втраті з віком», — пояснив він.
Але якщо це важко, то можна застосувати їзду на велостпеді, плавання, йогу. Головне — залишатися активним.
2. Киньте виклик своєму мозку
Хоча запобігти початку хвороби Альцгеймера неможливо, є деякі звички для зниження ризику захворювання.
«Потрібно тренувати розум щодня, щоб він залишався гострим, і це може означати кросворд, читання книжки чи газети або спроби щось згадати», — сказав лікар Стів Фаллек.
3. Залишайтеся в суспільстві
Регулярна, здорова соціальна взаємодія важлива, коли йдеться про підтримання психічного здоров’я, особливо для літніх людей.
«Часто старші люди схильні менше спілкуватися, почасти через фізичні обмеження. У літніх людей має бути хоча б одна позитивна соціальна взаємодія щодня. Розмова з сусідом або касиром, або телефонний чи відеодзвінок родичам чи друзям», — зазначив психіатр Файсал Тай.
4. Керуйте рівнем стресу
Хронічний стрес може призвести до негативних наслідків для здоров’я, які погіршуються з віком.
«Стрес може завдати шкоди серцю в міру того, як ви стаєте старшими, тому важливо шукати способи щоденного зняття стресу. Знаходьте час для відпочинку, перезавантаження, знаходьте речі, які приносять спокій, і робіть те, що подобається і не спричиняє постійного стресу», — порадила сімейний лікар Лора Перді.
5. Не пропускайте прийоми в лікаря
За словами доктора Сулагни Місри, старіння — це природно, але головне — залишатися в гармонії з тілом і відвідувати прийоми у лікаря.
«Раннє виявлення важливе для будь-якого захворювання, що означає дотримання рекомендованих медичних оглядів. Огляд очей, мамографія, огляд простати, колоноскопія, вакцинація за віком, регулярні контрольні огляди, огляди шкіри та інші обстеження, як-от аналізи на холестерин і серцево-судинне здоров’я, — усе це важливо», — констатувала вона.
6. Проводьте час на сонці
Оптимально перебувати на сонці від 5 до 30 хвилин на день, більшість днів на тиждень, без сонцезахисного крему, щоб отримувати вітамін D, оскільки саме він допомагає організму засвоювати кальцій.
7. Їжте поживну їжу
Включаючи свіжі фрукти та овочі, продукти з високим вмістом клітковини та низьким вмістом шкідливих жирів. Також важливо обмежити споживання солі та цукру.