Названо продукти, які краще не їсти після 60: дієтологи розповіли, чому

Названо продукти, які краще не їсти після 60: дієтологи розповіли, чому

Названо продукти, які краще не їсти після 60: дієтологи розповіли, чому

Серед заборонених продуктів грейпфрут та його сік / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Після 60 років фізіологія людини змінюється, і вся вживана їжа обробляється по-іншому.

Тому, як кажуть фахівці, деякі продукти не тільки підривають здоров’я, а й можуть бути небезпечними, пише Bestlifeonline.

15 продуктів, які не слід їсти людям похилого віку

1. Грейпфрут

Відео дня

Грейпфрутовий сік може заважати дії ліків. «Несподівано грейпфрут опинився у списку продуктів, яких слід уникати після 60 років. Сік грейпфрута може заважати прийманню ліків від безсоння, занепокоєння і гпертонії. А ось інші фрукти і соки, такі як апельсиновий, журавлинний і томатний, у помірних кількостях — найкращий вибір для літніх людей», — ідеться в повідомленні американської Національної ради з проблем старіння.

2. Солодкі напої

Напої з високим вмістом цукру шкідливі для здоров’я.

3. Прихований цукор

І не забувайте про прихований цукор. «Прихований цукор можна знайти в хлібі, соусах, йогурті, батончиках мюслі, пакетиках вівсянки швидкого приготування і сухих сніданках», — перерахувала дієтологиня Ненсі Фаррелл Аллен. «Надлишок цукру може чинити навантаження на підшлункову залозу і печінку, що може призвести до підвищення рівня цукру і тригліцеридів у крові та підвищення ризику жирової хвороби печінки», — додала вона.

4. Дієтичні напої

Літнім людям слід уникати газованої води зі штучними підсолоджувачами. «За останні кілька років дослідники пов’язували дієтичні газовані напої з усім: від ожиріння до тяги до солодкого та депресії», — повідомляє Bethesda Health. А дослідження в Journal of General Internal Medicine з’ясувало, що регулярне вживання штучно підсолоджених газованих напоїв може завдати ще серйознішої шкоди: вони можуть підвищити ризик серцевих нападів або інсульту.

5. Недоварена і сира їжа

Літнім слід бути обережнішими з недовареними яйцями, кажуть експерти. «Недоварені продукти, як-от яйця, м’ясо, птиця і суші, можуть спричинити отруєння, яке може спровокувати сепсис і септичний шок», — повідомляє Sun Health Communities.

Крім того, щоб знизити ризик захворювання на бактерії, літнім людям рекомендується не їсти сиру рибу і молюсків, сире або непастеризоване молоко або сир, м’які сири, сирі паростки або непастеризовані фруктові чи овочеві соки.

6. Підсолоджений йогурт

Солодкий йогурт може негативно вплинути на здоров’я. «Звичайний йогурт насправді корисний, особливо грецький йогурт, у якому більше білка і менше жиру», — пояснила лікарка-геріатриня Коллін Крістмас. «Для жінок, яким потрібно трохи більше кальцію і вітаміну D, це гарний спосіб отримати і те, і інше у свої кістки. Але коли це підсолоджено, ви взяли здорову їжу і зробили її нездоровою», — сказала вона.

7. М’ясні делікатеси

М’ясні делікатеси містять багато натрію і добавок. «Якщо люди хочуть їсти м’ясні делікатеси, їм слід вибирати малосольні варіанти. На етикетці з харчовою цінністю натрію повинно бути вказано менше 5% від добової норми. Саме це буде хорошим варіантом», — пояснила дієтологиня Алісса Смолен.

8. Багато кофеїну

Занадто багато кофеїну особливо небезпечно для літніх людей. «Кофеїн не тільки заважає багатьом людям добре спати вночі, він може посилити занепокоєння і змусити серце битися швидше або нерегулярно. Це може бути небезпечно, якщо у людини є проблеми з серцем. Крім кави, кофеїн також міститься в багатьох чаях, деяких газованих напоях, шоколаді і навіть у деяких ліках, включно з безрецептурними знеболювальними», — пише Sun Health Communities.

9. Смажені страви

Люди похилого віку особливо вразливі до негативного впливу цих продуктів на здоров’я. Смажені страви містять багато трансжирів, які підвищують рівень холестерину і пов’язані з хворобами серця, діабетом і раком. Вони також часто перевантажені калоріями, що може призвести до збільшення ваги та ожиріння.

10. Занадто багато натрію

Велике вживання солі може призвести до того, що організм утримуватиме надто багато рідини, що призведе до високого кров’яного тиску і більшого ризику серцевих захворювань, інсульту і захворювань нирок.

11. Варений рис у пакеті

Слід уникати продуктів, призначених для розігрівання в пластику. «Коли продукти загортають у пластик або поміщають у пластиковий контейнер і розігрівають у мікрохвильовій печі, речовини, що використовуються під час виробництва пластику, можуть просочитися в їжу. Зокрема, жирні продукти, як-от м’ясо та сири, викликають вилуговування із пластику хімічної речовини під назвою діетилгексиладипат», — повідомляє Harvard Health.

12. Ультраоброблені продукти

Ультраоброблені продукти, такі як заморожена піца, пов’язані з багатьма проблемами зі здоров’ям, включно з більш високим ризиком недоумства.

13. Консервований суп

Не всі консервовані супи шкідливі, але потрібно перевіряти етикетку на наявність натрію і шкідливих добавок.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Back To Top