Американська кардіологічна асоціація рекомендує обмежувати споживання натрію до 1500 міліграмів на день.
Нелікована гіпертонія змушує серце працювати важче, щоб перекачувати багату на кисень кров по тілу, і з часом це призводить до настання серцевого нападу, інсульту або захворювання периферичних артерій.
Американська кардіологічна асоціація рекомендує обмежувати споживання натрію до 1500 міліграмів на день. Контролювати споживання натрію може бути складно, коли людина їсть не вдома, але дієтолог Даніель Крамбл Сміт зазначила, що приготування їжі вдома дає змогу контролювати споживання натрію. «Готуючи вдома, ви можете… уникати надмірної кількості солі та консервантів, які часто зустрічаються в ресторанних стравах», — пояснила вона.
Таким чином, якщо у вас гіпертонія, то краще відмовитися від звички їсти в кафе чи ресторанах.
Відео дня
«Готуючи вдома, ви споживаєте менше калорій, що може допомогти підтримувати здорову вагу і, отже, знижувати артеріальний тиск», — сказала вона.
Фахівець зазначила, що багато рецептів вимагають солі, але можна її замінити приправами для надання природного смаку. Подумайте про заміну солі на базилік, орегано, куркуму, оцет або імбир.
Також вона порадила звернути увагу на прихований натрій у готових продуктах і консервах. «Ви будете здивовані, дізнавшись, скільки натрію міститься в банці квасолі або овочів», — зазначила Сміт і порадила промивати ці консерви, щоб прибрати частину натрію. Інші продукти з прихованим натрієм — це хліб, м’ясні делікатеси, приправи, супи, пластівці для сніданку та упаковані продукти, такі як заморожені обіди.
«Якщо ви не можете уникнути натрію, що міститься в консервах, хлібі та сирах, ви можете збалансувати натрій у своїй системі, додавши в раціон продукти, багаті калієм. Банани, абрикоси, шпинат, квасоля і йогурт — усі вони багаті калієм. Вони допоможуть організму виводити надлишок натрію і знімати напругу в стінках кровоносних судин, що допомагає знизити кров’яний тиск», — пояснила дієтологиня.