В Організації прямо сказали, що нові вакцини створюються тільки на основі потенційного прибутку, а не реальної потреби.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) назвала головні патогени, які постійно спричиняють серйозні хвороби в людей, і тому необхідно розробити проти них вакцину в пріоритетному порядку.
У дослідженні ВООЗ ідеться, що це перша глобальна спроба визначити ендемічні патогени, які становлять найбільшу небезпеку для здоров’я людей.
Відео дня
У ВООЗ встановлювали пріоритетність, ґрунтуючись на рівні поширення захворювання; резистентності до антибіотиків і соціально-економічного впливу.
Серед пріоритетних хвороб названо:
В Організації зазначили, що ці хвороби щороку вбивають у світі 2,5 млн осіб.
Крім них, до списку занесено патогени, такі як стрептокок групи А та Klebsiella pneumoniae, стійкість яких до антибіотиків робить їх особливо небезпечними.
За словами директорки відділу імунізації ВООЗ Кейт О’Браєн, часто нові вакцини створюють тільки на основі потенційного прибутку, а не реального впливу на життя людей.
«У цьому дослідженні використовується широкий досвід і дані для оцінки вакцин, які не тільки істотно знизять захворювання, що сьогодні сильно впливають на людей, а й зменшать медичні витрати, з якими стикаються сім’ї та системи охорони здоров’я», — пояснила вона.
Таким чином, у ВООЗ представили список захворювань, вакцини проти яких перебувають на різних стадіях розроблення і потрібні чим швидше.
Патогени, вакцини проти яких потребують подальшої розробки:
Патогени, проти яких вакцини перебувають на стадії офіційного схвалення або впровадження:
Повідомляється, що цей перелік стане основою для реалізації програми ВООЗ з імунізації на наступні 6 років. Ця програма розрахована насамперед на населення країн із низьким і середнім рівнем доходу, де соціально-економічний вплив таких хвороб є найбільшим.
Інші новини про здоров’я
Згідно з новим дослідженням, вплив пандемії коронавірусу на світ утримуватиметься навіть через роки, адже хвороба змінила звички людей. Зокрема, тепер вони проводять вдома значно більше часу, що може змінити структуру міст і районів.
У дослідженні зазначено, що вже у 2023 році люди проводили поза домом приблизно на 51 хвилину менше, ніж до 2020 року. При цьому час щоденних поїздок скоротився на 12 хвилин.