Очолила список система підведення води до рисових полів Субак на Балі.
Через глобальне потепління півсотні пам’яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, які зараз є популярними туристичними локаціями, можуть зникнути з лиця Землі до 2050 року.
Такого висновку дійшли дослідники з Climate X, які використовували кліматичні моделі для прогнозування того, як повені, прибережна ерозія, зсуви ґрунту, вітри, шторми і циклони вплинуть на пам’ятки по всьому світу, пише Daily Mail.
«Наші висновки слугують суворим попередженням для урядів, фахівців з охорони природи та світового співтовариства про необхідність приділяти першочергову увагу захисту нашої планети – збереженню наших давніх пам’яток, наших нинішніх активів та інфраструктури – і захисту життя сьогодні та в майбутньому», – сказав генеральний директор і співзасновник Climate X Луккі Ахмед.
Відео дня
Очолила список система іригації заливних рисових полів Субак на Балі в Індонезії, вразлива через поверхневі повені, екстремально спекотні дні та ризик посухи.
Далі йде національний парк Какаду в Австралії, що перебуває під загрозою поверхневих повеней і лісових пожеж, і стародавній торговий центр Цюаньчжоу в Китаї, що може постраждати через посуху.
Іншими ключовими об’єктами, занесеними до списку, є Сіднейський оперний театр в Австралії, Олімпійський національний парк у США, абатство Фонтене у Франції, Швейцарські Альпи Юнгфрау-Алеч, непрацююча шахта Цольферайн у німецькому Ессені, природний заповідник Сребирна в Болгарії, дельта річки Дунай у Румунії, фіорди Західної Норвегії, Храм Сонця (Конарак) в Індії, буддійські гірські монастирі Санса в Південній Кореї та багато іншого.
Як повідомляв УНІАН, раніше вчені попередили, що танення льодовиків може спричинити мегацунамі.