Влітку тут стоїть шалена спека, але восени температура стає комфортною.
Якщо ви плануєте свою відпустку на цю осінь та прагнете нових вражень у не «попсовому» місці на березі моря, настав час звернути увагу на Ес-Сувейру – прибережну перлину Марокко. Таку пораду на сторінках видання The Mirror дає відома тревел-журналістка Порша Джонс.
«Забудьте про історичний шарм Марракеша чи драматичні дюни Сахари — Ес-Сувейра пропонує іншу магію. Це продуване вітрами приморське місто на атлантичному узбережжі Марокко, яке часто не помічають звичайні туристи, виглядає як добре збережена таємниця», – йдеться у публікації.
Ес-Сувейра розташована на бурхливому узбережжі Атлантичного океану, має жвавий рибальський порт і середмістя, внесене до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Місто славиться своєю історичною атмосферою зі стародавніми мурами та барвистими ринками.
Відео дня
Відоме як «Місто вітрів Африки», це притулок для любителів віндсерфінгу, особливо в період з квітня по листопад, коли вітер дме на повну силу. Але вам не потрібно бути адреналіновим наркоманом, щоб закохатися в це місце.
Ес-Сувейра з її вулицями, наповненими мистецтвом, майданами, залитими сонцем, і вулицями, що пахнуть прянощами, ідеально підходить для тих, хто шукає шматочок автентичного марокканського життя без високої ціни.
Що подивитися і чим зайнятися в Ес-Сувейрі
Жоден візит до Ес-Сувейри не буде повним без вивчення Скала-де-ла-Віль – стародавнього оборонного муру, який колись захищав місто від піратів і загарбників. Ці укріплені стіни, що простягаються вздовж узбережжя океану, є домом для бронзових гармат, які витримали випробування часом з 18 століття.
Вони не лише є частиною військової історії Ес-Сувейри, але й пропонують епічні краєвиди на хвилі Атлантичного океану, що розбиваються об узбережжя.
А ще, прогулюючись уздовж цих «зубців», ви можете побачити, де знімалися сцени з «Гри престолів». Деякі місця в Ес-Сувейрі зіграли роль міста Астапор в «Грі престолів», того самого, яке Дейнеріс успішно завоювала. Кілька ключових сцен для 3-го сезону серіалу були зняті навколо міських стін і порту Ес-Сувейри.
Один із найкращих способів дослідити Ес-Сувейру та її околиці – сісти на велосипед. Невимушена атмосфера міста, широкі відкриті простори та відносно рівна місцевість роблять велосипед ідеальним способом побачити прибережні пам’ятки та місцеву культуру.
Популярні маршрути включають мальовничі навколишні ліси, відвідування берберських сіл або прогулянки вздовж гірського узбережжя Атлантичного океану.
Художні галереї та ремісничі майстерні
Ес-Сувейра – це притулок для художників і творчих людей, а його яскрава мистецька спільнота є однією з визначних пам’яток міста. У середмісті розкидані незліченні галереї, які демонструють усе: від сучасного марокканського мистецтва до традиційних ремесел.
Galerie d’Art Damgaard – обов’язкова до відвідування. Це одна з найвідоміших галерей у місті, яка рекламує роботи марокканських художників, багато з яких черпають натхнення в кольорах, ритмах і текстурах міста.
Цитадель Ес-Сувейра
Цитадель Ес-Сувейра, побудована португальцями в 16 столітті, є ще однією історичною пам’яткою. Велична фортеця височіє над узбережжям, звідки відкривається панорамний вид на гавань і Атлантику.
Ця споруда була стратегічним військовим форпостом, і хоча вона більше не використовується для оборони, це прекрасне місце, щоб побачити сліди реальної історії.
Якщо ви любите фотографувати, цитадель стане ідеальним місцем для того, щоб відобразити суть Ес-Сувейри — контраст грубих кам’яних стін на тлі нескінченної блакиті Атлантики створює чудові фотографії.
Пляж Ес-Сувейра
Пляж Ес-Сувейра — це більше, ніж просто місце для любителів віндсерфінгу та кайтсерфінгу, хоча вони, безперечно, стікаються сюди недарма. Широкий піщаний простір ідеально підходить для прогулянок узбережжям, бюджетної прогулянки на верблюдах або просто поніжитися на сонці з гарною книгою.
Для любителів пригод місцеві інструктори пропонують уроки віндсерфінгу та кайтсерфінгу, які допоможуть початківцям зорієнтуватися.
Що поїсти в Ес-Сувейрі
Щодо їжі в Ес-Сувейрі, на думку спадає одне слово: морепродукти. Розташування міста на березі Атлантичного океану означає, що улов завжди доступний і свіжий, і вам буде важко знайти краще місце, щоб насолодитися неймовірними прибережними щедрами Марокко.
Для справжнього марокканського досвіду жвавий рибний ринок біля порту сам по собі є пригодою.
Тут ви можете вибрати рибу на свій смак — сардини, морського окуня чи восьминога — і приготувати її на грилі в одному з кіосків неподалік. Просто, свіжо та неймовірно смачно.
Щоб скуштувати вишукані страви, тут є і дорогі ресторани французько-марокканської кухні. Якщо ви шукаєте щось більш місцеве, то тут теж вибір широченний.
Інші цікаві туристичні напрямки
Як писав УНІАН, туристичний експерт знайшов в Італії мальовничу альтернативу грецькому Санторіні. Апулія – провінція на південному сході Італії у чомусь схожа на Санторіні, але не менш самобутня.
Також ми розповідали про покинуте місто-привид в пустелі, яке стало центром «темного туризму». Якщо ви вже відвідували місто-привид Прип’ять і хочете побачити більше подібного, варто зазирнути в Намібію.